Zhytësi i vjetër durrsak: Çudia më e madhe që ndodh në Durrësin tonë është absurde

20/06/2018 - 12:34

Policia kufitare ndalon zhytësit shqiptarë dhe ata të huaj për të kryer çfarëdo lloj zhytjeje përgjatë gjithë vijës bregdetare të Durrësit. Denoncimi bëhet në rrjetet sociale nga zhytësi i vjetër durrsak Thoma Berberi, i cili shton se në këtë absurditet, policia kufitare nuk i lejon as për të bërë fotografi nën ujë.

“Çudia më e madhe që ndodh në Durrësin tonë është absurde! Në vijën bregdetare që lag Durrësin nuk mund të zhytet asnjë person i huaj ose shqiptar për aktivitet as për të bërë fotografi nën ujë !!!! Këtë përgjie më dhanë në policinë KUFITARE dhe gjithë këtë e justifikojnë si më poshtë!!!!!”, shkruan Berberi teksa publikon dhe vendimin e mëposhtëm:

VENDIM

Nr. 321, datë 28.5.2014

PËR SIGURINË NË DET, PLAZHE, NË UJËRAT E BRENDSHME NË THELLËSI TË

TERRITORIT DHE GJATË USHTRIMIT TË SPORTEVE UJORE ZONAT E IDENTIFIKUARA PËR T’U AUTORIZUAR PËR AKTIVITETE ZHYTJEJE

1. Zonat e hapura për aktivitete të zhytjes sportive:

a) Gjiri i Vlorës, zona nga Tuneli deri Jonufër: deri në 500 m nga bregu;

b) Zona e Karaburunit nga Raguza I deri në Shën Jan: deri 500 nga bregu;

c)Zona e Dhërmiut: 500 m nga bregu;

d)Gjiri i Himarës: 500 m nga bregu;

e)Bregu i Lukovës: deri 500 m nga bregu;

f) Plazhi i Bunecit: deri 500 m nga bregu;

g) Gjiri i Llamanit: deri 500 m nga bregu;

h) Në veri Kepi i Paladhës: 100 m nga bregu; i) Ksamil: 200 m nga bregu.!!”

“Pra DURRESI nuk figuron ! Si pasoje nuk lejohet aktivitet i zhytjes Policia kufitare te ndalon...

2. Gjatë zhytjeve duhet të vendosen bovat dhe sinjalizimet”, përmbyll statusin e tij Berberi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia ka shtyrë masat deri më datë 21 qershor për kufirin me Shqipërinë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 2,916 testime për persona të

Covid-19, i cili prej më shumë se një viti na ka ndryshuar totalisht jetën, nuk prek vetëm mushkëritë dhe rrugët e frymëmarrjes te pacien

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me protestën e maturantëve për

Maturantët e shkollave të mesme në Durrës po protestojnë sot para Drejtorisë Rajonale Parauniversitare në qytetin bregdetar, pasi testi i

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka dalë sot në një deklaratë për mediat lidhur me pretendimet e maturantëve një ditë më parë se provimi i ra

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi sot një takim për konsultim publik të Draft-Strategjisë Kombëtare të Arsimi

Policia e Lezhës ka ndërmarrë masa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç më datë 12-13 qershor 2021.

Sipas Meteoalb, vendi këtë të shtunë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që

Qeveria greke ka vendosur të pranoj brenda territorit të saj të gjithë personat e vaksinuar, pavarsisht nëse vaksina që kanë injektuar ës