Zyrtarizohet kreu i ri i ARRSH-së, del menjëherë në terren

10/06/2021 - 15:03

Ish-drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Ergys Verdho u largua nga drejtimi i këtij institucioni për të marrë një tjerër post.

Ai u emërua drejtor i Korporatës Energjitike Shqiptare në vend të Benet Becit.

Pas ikjes së Verdhos, postin e drejtorit të ARRSH-së e ka marrë Ervis Berberi i cili siç duket edhe nga pamjet e mëposhtme, ka dalë menjëherë në terren për të inspektuar punën që po bëhej lidhur me rehabilitimin infrastrukturor të zonës së Bypassit të Vlorës.

Postimi i Plotë:

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Evis Berberi, inspektoi ecurinë e punimeve  në Bypass-in e Vlorës

Puna në këtë kantier vazhdon me ritme shumë të larta  në të gjithë gjatësinë, me qëllim që kjo arterie të bëhet e aksesueshme për qarkullimin e automjeteve  gjatë këtij sezoni turistik, duke e lehtësuar ndjeshëm lëvizjen drejt jugut 

Gjatë inspektimit u vu re se ka përfunduar: 

– shtresa e parë asfaltike në pothuajse 20 km të projektit,

– ndërtimi i Urës Nr.1, Urës Nr. dhe po punohet intensivisht në urën Nr.4.

Gjithashtu, kanë përfunduar të gjitha rrethrrotullimet dhe po vazhdon puna për ndriçimin dhe pajisjen e tyre me sinjalistikën e nevojshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 2,916 testime për persona të

Covid-19, i cili prej më shumë se një viti na ka ndryshuar totalisht jetën, nuk prek vetëm mushkëritë dhe rrugët e frymëmarrjes te pacien

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me protestën e maturantëve për

Maturantët e shkollave të mesme në Durrës po protestojnë sot para Drejtorisë Rajonale Parauniversitare në qytetin bregdetar, pasi testi i

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka dalë sot në një deklaratë për mediat lidhur me pretendimet e maturantëve një ditë më parë se provimi i ra

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi sot një takim për konsultim publik të Draft-Strategjisë Kombëtare të Arsimi

Policia e Lezhës ka ndërmarrë masa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç më datë 12-13 qershor 2021.

Sipas Meteoalb, vendi këtë të shtunë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që

Qeveria greke ka vendosur të pranoj brenda territorit të saj të gjithë personat e vaksinuar, pavarsisht nëse vaksina që kanë injektuar ës

Policia kufitare italiane dhe Guardia di Financa kanë arrestuar në portin e Ankonës 5 emigratë të moshave 20 deri në 40-vjeç me kombësi e