Ditën e premte, (22 mars) vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qendrueshme.

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të pasohen me reshje shiu me intenistet të ulët në jug të vendit në orët e pasdites.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-juglindje me shpejtësi 1-7m/s, ndërsa në bregdet fiton shpejtësi deri 8-12m/s shoqëruar me dallgëzimin të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore  2 deri 14°C
në zonat e ulëta  4 deri 19°C
në zonat bregdetare 7 deri 19°C