Aston Villa nuk ka ndërmend të blejë kartonin e Nicolo Zaniolo nga Galatasaray. Klubi anglez verën e kaluar e mori sulmuesin italian në formë huazimi nga Galatasaray me të drejtën e blerjes në fund të huazimit për 27 milionë euro.

Megjithatë, Zaniolo nuk bindi në Premier League dhe sipas raportimeve të medieve britanike ai do të kthehet në Turqi në korrik, me shpresën për t’u transferuar, ndoshta në Serie A.