11 Prilli është dita më me fat e vitit 2023, sipas astrologëve.

Dy trupa planetarë bashkohen duke e rritur më shumë energjinë në secilën shenjë.

Ky aspekt astrologjik, i cili njihet si “cazimi”, ndodh kur një planet lidhet saktësisht me një planet tjetër në të njëjtën shkallë.

Gjatë kësaj kohe, dielli thuhet se thith energjinë e planetit që është afër. Dhe duke qenë se Jupiteri është një planet i shtrirë, i pakufishëm dhe me fat, atëherë dielli do t’i rrezatojë ato ndjenja deri tek ne.

Rezultati? Ju mund të ndjeni një shpërthim të vetëvlerësimit. Ju mund të ëndërroni për vizione të pakufishme për të ardhmen. Ju ndjeni se gjithccka do të krijohet për ju së shpejti.

Me pak fjalë, është një kohë ideale për të manifestuar dhe vendosur synime për të ardhmen. Këtu janë mundësitë që do të sjellë dita për ju dhe shenjën tuaj. Hapeni veten në këtë dritare pozitiviteti.

Ja se si lidhja Diell-Jupiter në 2023 do të ndikojë në shenjën tuaj:

Dashi

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Lejojini vetes këtë moment. Ju mund të jeni në qendër të vëmendjes dhe të tregoni madhështinë tuaj pa hezitim.

Demi

Jeni duke kërkuar për hapësirën tuaj të shenjtë. Yoga ose meditimi do t’ju ndihmojë të gjeni lidhjen shpirtërore dhe paqen mendore që dëshironi për momentin. Këto praktika do t’ju lejojnë të veproni në një mënyrë më të qartë.

Binjakët

Përditësoni llogarinë tuaj në LinkedIn për t’u lidhur me kolegët. Asnjëherë nuk e dini se kush do t’ju gjejë dhe do t’ju ofrojë një pozicion ose të paktën këshilla të dobishme se si të ecni përpara në karrierën tuaj.

Gaforrja

Manifestoni vizionet tuaja profesionale sot. Shkruani aspiratat e karrierës në një copë letër për të vënë në lëvizje qëllimet. Ëndrrat janë të nevojshme, por duhet t’i ndjekësh.

Luani

Të ngjisësh disa shkallë mund të mos jetë e lehtë gjatë gjithë kohës, por ia vlen. Mendoni për këtë si një kohë për të vepruar me maturi dhe për të qenë një person i përgjegjshëm. Lëreni pas të kaluarën.

Virgjëresha

Përgatituni për një fitim të papritur ose një ndryshim në rrethanat financiare. Llogaria juaj bankare mund të jetë tepër në vështirësi në momentin aktual, që do të thotë se duhet të filloni një plan kursimi për t’u siguruar.

Peshorja

Gjërat mund të jenë ndjerë paksa të lëkundura me marrëdhëniet tuaja të rëndësishme kohët e fundit. Lajmi i mirë është se atmosfera aktuale po ndryshon për mirë.

Akrepi

Gjetja e kohës çdo mëngjes dhe mbrëmje për një rutinë të shkurtër të vetë-kujdesit do t’ju bëjë të ndiheni më mirë me veten.

Shigjetari

Nëse ka një projekt krijues për të cilin keni punuar, sot mund të keni një përparim artistik. Shkoni me rrjedhën dhe shikoni se çfarë ëndërron mendja juaj.

Bricjapi

Kaloni ditën me familjen tuaj. Vlerësoni pjesët e mira dhe jepuni atyre hirin dhe hapësirën që kanë nevojë. Jo gjithçka është ‘foto perfekte’. Eshte reale!

Ujori

Keqkomunikimet që keni përjetuar së fundmi do të pastrohen sot. Është një kohë e shkëlqyer për të kontaktuar me njerëz nga e kaluara dhe e tashmja me të cilët keni pasur probleme për të korrigjuar (ose anasjelltas).

Peshqit

Jeta do të jetë më e thjeshtë dhe më e lehtë se kurrë, pasi problemet tuaja duket se po zhduken. Mos e merrni si të mirëqenë këtë atmosferë. Mbështetuni në energjinë e mrekullueshme dhe shijoni gëzimet pozitive që ndodhin gjatë gjithë ditës para se të largohen.