Në fshatin Menik në Tiranë, banorët kanë telefonuar policinë për persona  që dyshohet se janë hajdutë dhe lëviznin në fshat.

Po ashtu është raportuar edhe për të shtëna me armë zjarri.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarje dhe po verifikon pretendimet  e banorëve.

Deri më tani, efektivët e policisë nuk kanë gjetur gëzhoja.