Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së së Rithemelimit Gazment Bardhi, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Pashkës.

Bardhi ka uruar me shprehjen e Fishtës, “vërtetë kemi Bajram e Pashkë, por Shqipërinë e kemi bashkë”.

Postimi i Gazment Bardhit:

I uroj nga zemra për shumë vjet Pashkët, motrave dhe vëllezërve tanë katolikë. Mirësi dhe begati sjelltë kjo ditë e veçantë, e triumfit të së mirës ndaj të keqes.

Është dita të kujtojmë edhe At Gjergj Fishtës, ‘vërtetë ne kemi Bajram e Pashkë po Shqipninë e kemi bashkë’. Gëzuar!