Itali, kthehet nga spitali pas kontrolleve, 17-vjeçarja ndërron jetë disa orë më pas

15/02/2020 - 21:45

Një 17-vjeçare u gjet e vdekur në shtatin e saj, vetëm disa orë pasi ishte kthyer nga kontrollet që kishte kryer në spital. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Montefiascone në provincën e Viterbo në Itali, ndërsa adoleshentja Aurora Grazini u gjet e pajetë nga familjarët e saj.

Të premten ajo kishte shkuar në spital pasi nuk ndihej mirë dhe kohët e fundit kishte humbur shumë peshë, por pas disa kontrolleve ishte lënë e lirë nga mjekët për t'u kthyer në shtëpi. Dyshohet se ajo ka ndërruar jetë gjatë natës në gjumë, ndërsa prindërit e kanë kuptuar mëngjesin e së shtunës.

Policia ka nisur hetimet për zbulimin e shkakut të vdekjes, ndërsa mbetet e paqartë nëse vdekja ka ardhur si pasojë e shqetësimeve që 17-vjeçarja ndjente kohët e fundit, apo nga ndonjë arsye tjetër.

Pas vdekjes kanë qenë të shumta komentet e miqve në rrjetet sociale që kanë shprehur dhimbjen e tyre për lajmin tragjik dhe ngushëllime familjarëve të qëndrojnë të fortë në këtë moment të vështirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Numri i njerëzve që kanë vdekur nga koronavirusi në Spanjë në 24 orët e fundit është rritur me 832, rritja më e madh ditore në vend që pr

Turqia anuloi të gjitha fluturimet ndërkombëtare dhe vendosi të ndalojë udhëtimet midis 30 qyteteve, përfshirë Stambollin, Ankaranë dhe I

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë sot vendi me numrin më të lartë të personave të prekur nga koronavirusi.

Ditë pas dite, lista e mjekëve që humbin jetën në Itali nga koronavirusi, fatkeqësisht, shtohet me emra të rinj.

Presidenti i Italisë, Sergio Matarella në një video mesazh sot ka thënë se Italia po përjeton një faqe të keqe të historisë së saj dhe i

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi të premten paketën e stimujve ekonomikë prej 2.2 trilionë dollarësh, më masivja në historinë amerikane, për

Papa Françesku mbajti sot një lutje speciale në sheshin e zbrazët të Shën Pjetrit duke i kërkuar Zotit përfundimin e pandemisë së koronav

Sipas të dhënave të publikuara nga Mbrojtja Civile në Itali, ditën e sotme është regjistruar numri më i lartë i vdekjeve që nga fillimi i

Ka shkuar në 795 numri i personave të prekur me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 14579.

Kryebashkiaku i New York-ut,, Bill de Blasio tha se njerëzit duhet të përgatiten të qëndrojnë të mbyllur deri në fund të majit.