Itali, mbi 28 mijë raste dhe 827 viktima në 24 orë

27/11/2020 - 17:33

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 28 352 raste të reja koronavirus. Ky është bilanci ditor në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë, i cili raporton dhe për 827 viktima.

Sipas të dhënave, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer më shumë se 222 mijë tamponë në të gjithë vendin.

Lajme të mira vijnë nga spitalet ku është ulur numri i të shtruarve në terapi intensive dhe në pavionet e tjera.

Gjithashtu ulje ka pësuar dhe numri i rasteve aktive me koronavirus, ku gjatë ditës së fundit janë regjistruar 35 467 të shëruar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjyqi i ish-Presidentit Donald Trump do të fillojë në javën e dytë të Shkurtit, tha udhëheqësi i shumicës në Senat, Chuck Schumer të prem

Presidenti Joe Biden nënshkroi të premten urdhra të rinj ekzekutivë për të ofruar ndihma për problemet ekonomike të shkaktuara nga pandem

Themeluesi i kompanisë Microsoft, miliarderi dhe filantropi Bill Gates ka bërë të ditur se ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër koron

BE do të aplikojë një certifikatë për vaksinimin, por kjo fillimisht do të vlejë si dokument mjekësor.

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia, është dënuar sot me nëntë vjet burg për pastrim parash dhe përvetësim në kushte të rënduar

Dorëzimet fillestare të vaksinës AstraZeneca në BE do të jenë më pak se sa ishte përcaktuar për shkak të një problemi teknik të prodhimit

Mijëra doza të vaksinës të Modernës kundër COVID-19,  u shkatërruan pasi një pastrues në Boston hoqi aksidentalisht nga priza frigoriferi

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të të infektuarve dhe të vdekurve me Covid-19.

Varianti i ri i koronavirusit që është evidentuar për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar, mund të jetë më vdekjeprurës se COVID-19 me

Në llogarinë e Udhëheqësit Suprem të Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, është bërë një postim që duket se është një lloj kërcënimi për ish-p