Publikuan foton e trupit të Sala, dy persona do përballen me akuzat në Gjykatë

05/06/2019 - 18:39

Një burrë dhe një grua do të paraqiten në Gjykatë, pasi publikuan në rrjetet sociale një foto të eksperizës mjeko-ligjore që i përkiste trupit të futbollistit Emiliano Sala. Lajmi është bërë i ditur nga policia e Wiltshire.

Sherry Bray, 48 vjeç dhe Christopher Ashford, 62 vjeç, do të paraqiten në gjykatë pas fotos shqetësues të shfaqur në rrjetet sociale, pasi i morën në mënyrë të paautorizuar nga materialet kompjuterike.

Mbi Bray rëndojnë tre akuza, ndërsa mbi Ashford 6 akuza. Të dy do të paraqiten në Gjykatën Swindon më 10 Korrik.

Trupi i 28-vjeçarit u gjet në rrënojat e avionit të rrëzuar në fund të detit pranë brigjeve franceze. Aksidenti ajror ndodhi më 21 Janar 2019, ndërsa dy javë më vonë gjatë kërkimeve u publikua një foto e trupit të futbollistit. Sulmuesi argjentinas Emiliano Sala po udhëtonte me një avion të vogël drejt Cardiff kur ndodhi aksidenti ajror dhe aeroplani u rrëzua në det.

Para se avioni të zhdukej nga radarët dhe të përplasej në det, Emiliano Sala kishte lënë një mesazh zanor që ua kishte dërguar shokëve. Ai shprehej i frikësuar për atë që po ndodhte, ndërsa theksonte se kushtet e motit ishin të këqija.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndë

Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë.

Shtetet e Bashkuara kanë publikuar pamje satelitore dhe kanë cituar zyrtarë të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani ka qe

Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit

Forcat afgane, të mbështetura nga forcat e Shteteve të Bashkuara, vranë dy liderë të lartë talibanë dhe së paku 38 luftëtarë të këtij gru

Janë gjetur 44 trupa të prerë në copa brenda një pusi. Ngjarja makabër ka ndodhur në Meksikë, në shtetin Jalisco pranë Guadalajaras.

Kujdes kur zgjidhni mjekun! Çdo minutë 5 të vdekur në botë nga trajtimi i gabuar.

Presidenti Donald Trump ka konfirmuar se djali i Osama bin Ladenit është vrarë në një operacion kundër terrorizmit në SHBA.