COVID-19 ka shënuar një tjetër viktimë.

Ish-kampioni i notit në Shqipëri Ilir Gjebrea ka humbur betejën me covid-19.

Gjebrea ka qenë një nga rekordmenët e notit që ka garuar kryesisht në 100 dhe 200 metra.

Ai njihej me nofkën ‘peshkaqeni’.