Ilnisa Agolli dhe Françeka Murati, paraditen e kësaj të enjteje (21 mars) janë përfshirë në një debat, në oborrin e shtëpisë së Big Brother Vip 3.

Ilnisa me ironi i ka thënë Françeskës të shkojë të lëpijë Meritonin, por kjo e fundit iu përgjigj se nuk e bën një gjë të tillë sepse e ka shok.

Debati mes tyre ka agravuar, me gazetaren që e cilëson misin si lojtare pa karakter dhe se nuk do të merret me të.

Pjesë nga debati:

Françeka: Ilnisa ka një muaj në gjumë, ti thua Ilnisa. Vetëm Ilnisën s’duhet me e pas frikë. Ndoshta kur ke ndonjë tigan në dorë

Ilnisa: Nuk po të kthehen se nuk kam asnjë interes

Françeksa: Edhe unë nuk kam asnjë interes se e kam parë sesa bosh janë debatet e tua

Ilnisa: Ec, shko merr një pambuk sheqeri atë bëj. E di ti, xhiro nga parku dhe ec

Françeska: Ma sill

Ilnisa: Françeska, ja ku e ke Meritonin, shko lëpije pak

Françeska: Ta lëpij unë Meritonin, pse? Unë Meritonin e kam shok

Ilnisa: Atë bën. Komplet ka karakter je, si lojtare.

Françeska: Unë nuk kam karakter sipas dëshirave tuaja. Secili ka të vetin

Ilnisa: Ik se je shumë e lodhshme, sot nuk kam kohë për akullore dhe pambuk sheqeri. Vitrina është e mbyllur, kur të hapet do të të njoftoj. Do i them Meritonit të të sjellë dy tullumbace

Franceska: Unë s’jam si ju, nuk dal direkt te 10-ta. Kur te njihni ju Françeskën do flasim

Ilnisa: Je shumë e lodhshme. Me mua nuk merresh dot

Françeska: Nëse qëndroj në shtëpi javës tjetër, kam shumë dëshirë të të shikoj maksimumin tënd

Ilnisa: Po unë s’merrem me lojtare si puna jone