Po mbahet sot në Gjykatën Civile seanca gjyqësore për Princin Lekën dhe Elia Zaharian, të cilët denoncuan njëri-tjetrin për dhunë. Ndaj tyre gjykata lëshoi urdhra mbrojtjeje. Mësohet se në seancë janë paraqitur vetëm avokatët e tyre ligjorë, ndërsa Princi dhe aktorja nuk kanë pranuar të jenë në sallë.

Pak ditë më parë, ish-çifti u përplasen fizikisht pas pretendimeve se Leka Zogu i kishte dhunuar babain aktores së njohur. Video e sherrit të tyre bëri xhiron e rrjetit.

Kujtojmë se Princ Leka dhe Elia Zaharia kanë një vajza nga martesa e tyre, ndërsa prej disa kohësh jetojnë të ndarë dhe kanë nisur procesin e divorcit.