Për këtë fillim muaji, dita do të jetë me kthjellime dhe vranësira dhe me reshje shiu dhe stuhi lokale në zonën e Shkodrës veri.

Temperaturat minimale do te luhaten 6-12 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 11-14°C në veri, 19 -23°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim jug lindje me shpejtësi 15-30 m/sek dhe dallgëzim të forcës 7-8 ballë në det të hapur.