Mëngjesin e sotëm, një 46-vjeçar në Vun e Dejës, ka rënë në prangat e policisë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tyre të mitur.

Policia bën dije se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale A.Sh., banues në fshatin Stajkë.

Njoftimi i policisë:

“DVP Shkodër/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Vau i Dejës kanë arrestuar shtetasin A. Sh., 46 vjeç, banues në fshatin Stajkë, Vau i Dejës, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe djalit të tyre të mitur.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin G. L., 46 vjeç, banues në Shkodër, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.