Ministria e Jashtme serbe ka uruar Shqipërinë dhe popullin shqiptar për 111-vjetorin e Pavarësisë.

Përmes një postimi në rrjetin social “X”, ministria serbe shkruan gjithashtu se pret që të forcojë më tej marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve dhe dialogun e ngushtë.

Postimi i plotë: