Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Peshkopi-Maqellarë, ndërsa mësohet se në të janë përfshirë tre automjete.

Sipas informacionit paraprak, shtetasi me inicialet H.K ka humbur kontrollin mbi mjetin e tij ‘LandRover’ dhe ka përfunduar duke përplasur edhe dy automjete të tjera.

Si pasojë e kësaj përplasjeje kanë mbetur të lënduar drejtuesi i një prej automjeteve me iniciale A.L si dhe një pasagjere.