Në orët e fundit mediat palestineze dhe izraelite kanë raportuar për bastisjet e kryera nga forcat izraelite dhe përleshjet në Bregun Perëndimor.

Dy persona u vranë nga trupat izraelite në Qalqilya, tha radio radio izraelite GLZ.

Trupat izraelite arrestuan 16 palestinezë në Dheisha dhe të paktën një person në Qalqilya, njoftoi agjencia palestineze e lajmeve Wafa.

https://34e101588d8b74057057dfc60d27abd9.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Nëntë të tjerë u arrestuan në Jenin dhe gjashtë në Jeriko.