Një oficere policie në Greqi është gjetur e vdekur në banesën e saj në Larisa.

Mediat vendase shkruajnë se oficerja 29-vjeçarja, nuk është paraqitur në zyrën e saj mëngjesin e së hënës, dhe nuk iu është përgjigjur telefonatave të njëpasnjëshme të kolegëve.

Kështu ditën e sotme autoritetet kanë ushtruar kontrolle në banesën e saj, ku dhe e kanë gjetur pa shenja jete.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes së rëndë, ndërsa autoritetet vijojnë hetimet lidhur me rastin.