Policia e Shkodrës ka arrestuar një person, pasi ka ndërtuar pa leje tre objekte në zonën e Thethit. Në pranga është vënë shtetasi Kin Thaçina, 63 vjeç.

“Shërbimet e Postës së Policisë Theth, gjatë kontrolleve në terren kanë konstatuar se në një sipërfaqe toke publike ishin ndërtuar 3 objekte, pa lejen përkatëse. Në vijim të veprimeve hetimore dhe procedurale për këtë rast, është arrestuar shtetasi Kin Thaçina, 63 vjeç, pasi kishte ndërtuar tre objekte druri mbi platforma të betonizuara, dyshohet me qëllim shtimin e ambienteve për akomodimin e turistëve që vizitojnë zonën.” thuhet në njiftimin e Policisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.