Erërat me shpejtësi deri në 112 km/h kanë goditur bregdetin jugor të Mbretërisë së Bashku së bashku me breshërin dhe bubullimat.

Sipas parashikimit të Met Office, fundjava në Mbretërinë e Bashkuar pritet të jetë “e paqëndrueshme dhe e freskët”.

Erërat me shpejtësi deri në 112 km/h kanë goditur bregdetin jugor të Mbretërisë së Bashku së bashku me breshërin dhe bubullimat.

Sipas parashikimit të Met Office, fundjava në Mbretërinë e Bashkuar pritet të jetë “e paqëndrueshme dhe e freskët”. Përveç motit, qytetarët janë paralajmëruar edhe për vonesa të gjata në trafik shkaku që pritet të realizohen më shumë se 14 milionë udhëtime për Pashkë, shkruan skynews.

Madje, tre aeroportet e mëdha të vendit kanë njoftuar se kjo fundjavë do të jetë më e ngarkuara ndonjëherë.

Ndryshe, paralajmërimet për mot me shi dhe erëra të forta prekin edhe një pjesë të jugut të Anglisë dhe Irlandën Veriore.