Një 27-vjeçare i dha fund jetës duke u hedhur nga tarraca e katit të katërt të një banese në Kamëz të Tiranës, pasi një personazh i TikTok-ut, Altin Çoku, i ka publikuar në rrjetet sociale foto intime.

Halla e së resë në një prononcim për mediat kërkon drejtësi, ndërsa thotë se po e varrosin vajzën pa e ditur se si është e vërteta e kësaj ngjarjeje.

Ajo hedh pretendime se mbesa e saj nuk është vetëhedhur, por se sipas saj ka qenë dikush që e ka shtyrë.

Halla thotë se e reja nuk mund ta ndërrmerte aktin e rëndë dhe të linte vetëm vajzën 2 vjeçe.

Më tej ajo tregon se si ndodhi ngjarja. Të pranishëm në banesë ka qenë nëna e saj, e motra i vëllai dhe vajza e mitur.

Sipas hallës, 27-vjeçarja ka dalë në tarracë pasi ka vënë vajzën në gjumë për të pirë cigare dhe më pas është vetëhedhur.

Pjesë nga deklarata për mediat

Ajo ka gocën dy vjeçe, s’do e kishte lënë kurrë. Nuk është hedh vetë.

Kë akuzoni?

Të arrestuarin, s’kemi pas dijeni për komunikimet. Goca s’mi ka thënë. Goca do vinte në Itali te unë. Ai nuk e di ca i bëri, o mori vesh që goca do u largonte dhe i bëri këto gjëra. Po hapin TikTok e Instagram me fotot e vajzës.

A ka pas shfaq probleme vajza?

Jo. Goca ka gocën e vogël 2 vjeçe. S’do e kishte lënë kurrë. Prandaj them që ajo nuk e ka vrarë veten. Ajo kishte një problem me bashkëshortin. Bashkëjetonin, ishte një ndarje për momentin. Mbase do pajtoheshin prapë.

Policia s’po na jep asnjë lajm. Goca s’ka vrarë veten. Gocën ma vranë. Kaq është. Goca është atje lart se ma vranë, nuk e ka vrarë veten.

Vuri gocën e vogël në gjumë dhe hypi me pi cigare. S’ka pasur asnjë shenj. Goca nuk është hedh. Gocën ma kanë hedh. Ajo s’do e linte kurrë gocën

Ka pasur 1 muaj që është kthyer nga Kosova.

Për shkak të problemeve me bashkëshortin?

Po, si gjithë familjet kanë hallet e veta. Ishte këtu tek familja. Shkoi duke punuar tek ky monstër, bënte pastrime. Goca punonte si pastruese edhe tek shkallët.

Punonte te shtëpia e tij pastruese, ca ka ndodh unë nuk e di. Punoi dy tre ditë pastaj e la se si duket filluan kërcënimet e problemet e tjera. Goca nuk e ka bërë një gjë të tillë vetë. Njerëzit që kishin publikuar fotot, tani e kanë ndryshuar foton që do të thotë nuk ka dorë vetëm ai plehra, ka dorë edhe dikush tjetër. Policia ka një video ku ka ndodh çdo gjë, nuk na ka lajmëruar.

Ai e ka kërcënuar, unë nuk e di ca ka ndodh, unë po pres një raport nga policia.

Ku bazoheni?

Nga mesazhet që kam parë. Unë kam ardhur dje pasi ka ndodh cdo gjë.

Sa kohë ka që nuk është takuar me bashkëshortin?

Që kur është kthyer nga Kosova. Kanë pasur komunikim prej gocës, se kanë gocën normal që do kenë komunikim për gocën.

Dyshimet janë te personi i arrestuar, apo vetë persona të tjerë të përfshirë?

Vetë ke ai dhe shokët e atij, nuk e di cili shok tjetër.

Ca kërkoni nga drejtësia?

Të shohin ku është e vërteta, se ne po varrosim gocën pa ditur ku është e vërteta.

Nuk ka lidhje bashkëshorti fare. Të kishte faj do e kishin arrestuar, se edhe ai këtu është. Ta kishte shtyrë me ndonjë mënyrë do e kishin arrestuar dhe atë.

A mendoni se mund të ketë bashkëpunuar me 39-vjeçarin për të kryer një akt të tillë?

Jo, absolutisht jo. Për çfarë. Ajo ka një fëmijë 2 vjeçe. S’do e kishte bërë kurrë një gjë të tillë.

Kush ishte në banesë kur ndodhi ngjarja?

Në banesë ishte motra e vet, vëllai, goca dhe nëna e vet. Gjithë ishin atje, ajo doli të pijë një cigare që mos të bezdiste gocën me tymin dhe ndodhi. Nuk dimë gjë tjetër.