“DurrësLajm” publikon foto ekskluzive të armëve të zjarrit që u sekuestruan dje në mesditë në një banesë te Shkëmbi i Kavajës.

Rreth orës 14:30 të së hënës, në afërsi të Shkëmbit të Kavajës, të njoftuar nga Shërbimi Përmbarimor dhe më pas gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia, në një apartament janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale:

• 1 snaiper;

• 1 automatik

• 1 pistoletë

• 4 sileciator

– krehëra me fishekë

– një sasi e vogel lëndë narkotike e dyshuar marijuanë

• fenelina, mjete dhe veshje policie;

• kapuça.

Shërbimi i Përmbarimit ka shkuar në apartamentin e mësipërm për të bërë të mundur ekzekutimin e një vendimi për dorëzimin e apartamentit bankës.

Mësohet se apartamenti posedohej aktualisht nga shtetasi Xhevair Lushka, 56 vjeç, i cili është shpallur në kërkim dhe po punohet për ndalimin e tij.

Policia po vijon me veprimet e mëtejshme procedurale.