Kryeministri Edi Rama ka ndarë një foto të Papa Françeskut duke bërë shqiponjën, simbolin e të gjithë shqiptarëve anë e mbanë botës.

Rama e ka postuar foton në Facebook, pak minuta para se të nisë ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës.