Rreth orës 15:40, në Mat është gjetur pa shenja jete një 78-vjeçar.

Tek i moshuari Xh.Gj., nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.