Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me burg përjetë Laert Haxhiun. 

Ai akuzohet për masakrën e Lushnjes në 2017, ku mbetën të vrarë dy të rinj dhe u plagos një tjetër.