Pas humbjes me Everton, trajneri i Liverpool thotë se duhet një mrekulli që Arsenal dhe Man. City të gabojnë dhe të tijë të jenë në garë për titullin kampion.

Klopp është parë i zhgënjyer dhe u ka kërkuar falje tifozëve pas humbjes 2-0 me Evertonin.

“Jam shumë i zhgënjyer. Ne e lamë ndeshjen të rridhte në atë drejtim që donte Everton. Pësuam dy gola nga goditjet standarte, aty ata janë vërtet të fortë. Gjithsesi, ne krijuam shumë raste por nuk shënuam. Më pas në pjesën e dytë ishim emocionalë dhe me nxitim, jo mjaftueshëm të qartë.

Ne pësuam golin e dytë me një lehtësi të madhe. Një skemë që ata bëjnë gjatë gjithë sezonit. Ne e dinim se topi po shkonte atje, thjesht nuk e mbrojtëm mjaft mirë. Ne nuk ishim mjaftueshëm të mirë.

U përpoqëm, por nuk ishte mjaftueshëm i mirë. Kur fiton ka 500 arsye, por kur humbet ka vetëm një, nuk ishim mjaftueshëm mirë. Unë i kërkoj falje kujtdo që është me ne, tifozëve. Është e vështirë për ne. Ne duhet të kishim bërë më mirë, por nuk e bëmë dhe kjo është arsyeja pse humbëm”, tha Klopp.