Dashi
Mos t’ju vij keq për veten në ditët e para të javës, edhe nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me jetën. Me Diellin në shenjën e Demit, njerëzit pushtohen nga një optimizëm i shëndetshëm. Horoskopi javor i Dashit sugjeron të mbani mend se gjithçka është e ndryshueshme. Ju vetëm duhet të sintonizoheni dhe “kapni valën”. Për të përshpejtuar procesin, vizitoni një estetist: bukuria e jashtme është një reflektim i mbushjes së brendshme.

Në mes të javës, Dashi do jetë i/e shqetësuar për një marrëdhënie me një person të caktuar me ndikim. Ndikimi i Mërkurit tek Demi është shumë i qartë: drejtësia me çdo kusht. Shkaku i konfliktit mund të jetë mosrespektimi nga shefi ose nga nje një partner i rëndësishëm. Nëse jeni të varur nga ky person, fshihni pakënaqësinë në mënyrë që të mos keni më shumë probleme sesa keni pasur.

Nuk do të ketë kufi për gëzimin në fund të javës: gjithçka funksionon herën e parë. Hëna në Akrep nuk toleron pakujdesi: duhet te keni kontroll të plotë dhe rregull në punë. Horoskopi javor për Dashin tregon nevojën për të vepruar në mënyrë të pavarur. Vështirë se mund t’i besoni dikujt, qoftë vetëm intuitës, përfshirë edhe marrëdhëniet e dashurisë.

Demi
Renditja e ndjenjave tuaja në fillim të javës nuk do të jetë aq e vështirë sa duket. Me Diellin në Dem, njerëzit mendojnë në terma të thjeshtë. Për të mos humbur besimin e një partneri apo një të njohuri të ri, horoskopi javor i Demit sugjeron të mos jeni misterioz. Mos krijoni probleme të panevojshme: pranoni marrëdhënien ashtu siç është.

Mesi i javës është i favorshëm për zgjidhjen e problemeve të përditshme, ndaj Demi do të ndihet si një peshk në ujë. Kur Mërkuri është në Dem, mendimet rrjedhin praktikisht. Do të mund të punoni njëkohësisht në disa drejtime, por përparësia është komoditeti i shtëpisë. Falë shqetësimeve tuaja, situata në familje do te normalizohet: rehatia do afrohet.

Fundjava do të jetë e ngarkuar, nëse nuk dëshironi të qëndroni të qetë. Nën Hënën në Akrep, njerëzit përpiqen të nënshtrojnë gjithçka në fuqinë e tyre. Për të shmangur dëshpërimin dhe melankolinë, horoskopi javor për Demin rekomandon të bëni një udhëtim të paplanifikuar. Edhe nëse është një udhëtim pune, do të merrni një përvojë të paharrueshme, dhe më e rëndësishmja, një përvojë të paçmuar.

Binjakët
Në fillim të javës, jini të vëmendshëm ndaj atyre që ju rrethojnë. Për të shmangur grindjet e korporatave, horoskopi ju këshillon të shikoni më nga afër vartësit tuaj. Disa prej tyre mund të hapen nga një anë e pakëndshme. Por, në dashuri ka liri të plotë të shprehjes së ndjenjave: njerëz shtesë do të largohen nga jeta juaj.

Në mes të javës, Binjakët do ta kenë të vështirë të ulen brenda katër mureve. Do të ketë shumë mundësi për njohje të reja: punë, studim, udhëtim pune. Rrethanat nuk janë të rëndësishme, gjendja shpirtërore është e rëndësishme. Atmosfera është e favorshme për flirtim, do të argëtoheni shumë.

Momentet e tensionuara në komunikim nuk do ta prishin fundjavën nëse jeni më të lehtë për gjithçka. Shumë varet nga disponimi, kështu që është e vështirë të parashikohet rezultati i çështjes. Horoskopi javor për Binjakët siguron: të tjerët nuk ju dëshirojnë të keqe. Thjesht janë zhvilluar rrethanat, ndihet tensioni dhe ju reagoni ndaj tij.

Gaforrja
Kini kujdes në ditët e para të javës në vlerësimin e vetes dhe veprimeve tuaja. Dielli në shenjën e Demit ju zgjon emocione dhe dëshira të fshehura. Në një situatë të vështirë, horoskopi javor i Gaforres sugjeron të mbështeteni te prindërit. Falë ndihmës dhe këshillave të tyre, do të jetë e mundur të ruhet mirëqenia, përfshirë edhe ato materiale. Edhe nëse disa perspektiva bien, do të keni kohë për të mbrojtur veten.

Në mes të javës Gaforret mund të mendojnë se po ju shkelen të drejtat. Nëse mendoni se jeni kritikuar, shefi juaj është i njëanshëm, jini të ekuilibruar emocionalisht. Vetëm argumente dhe fakte, pjesa tjetër është e parëndësishme.

Në fund të javës, potenciali juaj është i pamatshëm. Do jeni solidë dhe kategorikë. Horoskopi javor për Gaforren parashikon sukses në çdo gjë që bëni. Nëse dëshironi të filloni ose të vazhdoni një lidhje, mos e frenoni seksualitetin tuaj. Ndërsa mund të humbni kohën tuaj, është më mirë të përqendroheni në aktivitetin intelektual.

Luani
Në ditët e para të javës, përpiquni të jeni më pragmatikë për çështjet tuaja financiare, respekt për paratë. Horoskopi javor i Luanit beson se keni pasur mjaft aventura, është koha për t’u qetësuar. Diskutoni buxhetin me gjysmën tuaj te zemres, përfshini në të një zë shpenzimesh për pushimet e ardhshme. Deri atëherë, shtrëngoni rripin!

Luanët në mesjave mund të ankohen se janë të mbingarkuar me punët e shtëpisë. Koka është e mbushur me ide kryesisht praktike. Gjithçka që më parë ishte e parëndësishme do të rezultojë të jetë jetike. Familja juaj do ta vlerësojë mirëmbajtjen tuaj të shtëpisë.

Duke lënë pas rutinën tuaj të përditshme, kaloni fundjavën duke u kënaqur. Akrepet do te pushtohen nga dëshirat momentale. Mos kurseni para për tekat tuaja, horoskopi javor për Luanin ju siguron: ju meritoni inkurajim. Trajtimet e bukurisë, masazhet, veshjet spektakolare, parfumet e shkëlqyer, vetëm më të mirat.

Virgjëresha
Në ditët e para të javës ka të ngjarë ndryshime në jetën personale. Jeni të orientuar nga familja, vlerat tradicionale janë prioritet. Horoskopi javor i Virgjëreshës beson se mund të kapërceni një krizë në një marrëdhënie. Nëse jeni në kërkim të një shpirti binjak, besoni intuitës tuaj më shumë sesa këshillave të të tjerëve.

Pakënaqësia e Virgjëreshës në mes të javës mund të shkaktohet nga problemet familjare. Kur Virgjëresha ka një tendencë për të peshuar dhe planifikuar gjithçka. Nëse keni ndërmend të arrini deri në fund të së vërtetës në një çështje të parëndësishme, sigurohuni që të mos e kënaqni familjen tuaj. Hiqni dorë nga tutelat e vogla, mos ndërhyni në punët e prindërve dhe fëmijëve, qoftë edhe pak.

Kur bëni blerje në fund të javës, mbani një sy në portofolin tuaj. Nën Hënën në Akrep, vihet re nervozizmi, mungesa e të kuptuarit të vetvetes dhe dëshirave të dikujt. Mos nxitoni të humbni të gjitha paratë menjëherë, horoskopi javor për Virgjëreshën paralajmëron: blerjet do të jenë joprofitabile. Rrobat, këpucët, aksesorët do të bëhen shpejt të papërdorshme ose plotësisht të papëlqyeshme.

Peshorja
Marrja e një qasjeje serioze në fillim të javës do t’ju ndihmojë të shmangni problemet. Nëse marrëdhëniet me prindërit mbeten të tensionuara për një kohë të gjatë, horoskopi javor i Peshores ju këshillon të gjeni një mënyrë për t’i kënaqur ata. Me shumë mundësi, janë grumbulluar shumë raste që kërkojnë pjesëmarrjen tuaj, përveshni mëngët dhe shkoni.

Ndikimi i tendencave pozitive nga mesi i javës do të intensifikohet, gjë për të cilën Peshorja do të jetë vetëm e lumtur. Fjalët nuk kanë rëndësi, cilësitë e biznesit janë të vlefshme. Njerëzit me të cilët keni bashkëpunuar më parë mund të shfaqen në fushën tuaj të shikimit. Takimi do të jetë i frytshëm nëse nuk i refuzoni propozimet e tyre, sigurisht pasi të keni peshuar gjithçka.

Të kalosh një fundjavë larg të gjithëve është një ide që ia vlen të merret në konsideratë. Hëna në shenjën e Akrepit konsiderohet një periudhë e vështirë: situata është e tensionuar deri në kufi. Për të mos prishur marrëdhëniet me të tjerët, horoskopi javor për Peshoren rekomandon të kaloni një fundjavë në natyrë. Për më tepër, ka shumë mundësi të kohës së lirë: peshkim, lojëra sportive apo një piknik.

Akrepi
Duhet të keni kujdes me paratë në fillim të javës. Jeni të fiksuar pas të mirave materiale, çdo shpenzim është i dyshimtë. Horoskopi javor i Akrepit beson se blerjet e mëdha, investimet e pamenduara mund të prishin ekuilibrin financiar. Qasuni me mençuri planifikimin e buxhetit, lini mënjanë fonde shtesë për pushime.

Akrepët punëtorë në mes të javës do të gjejnë diçka për të vënë në lekë në dorë. Keni aftësinë për të parë përfitime në gjithçka. Nëse planifikoni të zgjeroni hapësirën tuaj të jetesës ose të ndryshoni vendbanimin tuaj, kërkoni një sekser me përvojë. Ekziston rreziku të bëni një gabim të madh dhe të mbeteni pa asgjë. Intuita mund të luajë një rol vendimtar në këtë çështje, ju edhe mund t’i besoni vetes.

Në fund të javës, dëshirat tuaja përputhen me mundësitë. Ju bëheni më aktivë, tregoni zgjuarsi në biznes. Horoskopi javor për Akrepin beson se është koha për të pompuar aftësitë tuaja intelektuale. Ligjërata online, seminare, programe trajnimi, ka shumë mënyra për të rritur nivelin e njohurive.

Shigjetari
Në fillim të javës do të jeni të fiksuar pas fantazive të dashurisë. Do të kënaqeni me dëshirë pas kënaqësive. Horoskopi javor i Shigjetarit beson se rrethanat janë të favorshme për hobi romantike. Për të mos i lënë gjërat të shkojnë rastësisht, delegojini disa përgjegjësi vartësve tuaj. Nuk do të ketë asnjë dëm nga kjo dhe do të bëheni më të lirë.

Në mes të javës, Shigjetari është i mbledhur dhe serioz. Do të ndjeni ndriçim shpirtëror, të mbushur me dashuri. Prindërit do të kërkojnë vëmendje të veçantë, do të jenë tolerantë dhe të durueshëm. Gëzimin do ta shtojnë lajmet nga të afërmit e largët, së shpejti do të ketë një takim.

Për pushim aktiv në fund të javës ka edhe forcë edhe dëshirë. Nën Hënën në shenjën e Akrepit, njerëzit vendosin pasion në çdo veprim të tyre. Nëse jeni të rraskapitur fjalë për fjalë nga përtacia, horoskopi javor për Shigjetarin rekomandon të bëni sport. Sigurisht, ju mund të kujdeseni për veten nëse nuk ndiheni mirë, në raste të tjera fitnes, joga ose not.

Bricjapi
Fantazitë në fillim të javës nuk do çojnë në asgjë të mirë. Bricjapi i mbron personat që e dinë vlerën e pasurisë materiale. Horoskopi javor i Bricjapit beson se në biznes duhet të jeni serioz. Nëse butësia nuk ju mjafton, frymëzohuni nga e bukura. Shkoni në pazar, shikoni çfarë ka të re për një perspektivë të re.

Në mes të javës, Bricjapët e lirë do të sigurohen që jeta të mos jetë e mërzitshme dhe pa dashuri. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Demit dalin në pah cilësi të tilla si vullneti për veten dhe kokëfortësia. Nëse jeni të ndezur nga pasioni, përpiquni ti nënshtroni të dashurit/es ose organizoni një udhetim / takim romantik.

Moderimi në dëshira është garanci për një fundjavë të mbarë. Për të mos ndezur situatën, horoskopi javor për Bricjapin bën thirrje për të hequr dorë nga alkooli. Pasojat e pirjes mund të jenë të tmerrshme. Përveç kësaj, mos e mbingarkoni me të gjitha llojet e të mirave, ekziston rreziku i helmimit.

Ujori
Ajo që ndodh në fillim të javës mund të mos jetë plotësisht e këndshme për ju. Nëse ndjeni siklet si në punë ashtu edhe në shtëpi, horoskopi javor i Ujorit këshillon të mos nxitoni në përfundime. Me shumë mundësi, ju jeni në rregull të përsosur, thjesht është grumbulluar një acarim!

Puna e tepërt nuk e kërcënon Ujorin në mesjavë. Zhvillohet qëndrueshmëria dhe energjia dyfishohet. Edhe nëse shpërthimi i energjisë së shpejti i lë vendin apatisë, do të keni kohë për të bërë shumë. Merrni një hobi, përfundoni punën e filluar më parë. Me qasjen e duhur, ju mund ta ktheni hobin tuaj në një burim të ardhurash shtesë.

Si negociator në fund të javës, do të jeni të shkëlqyer. Nëse jeni bërë pjesëmarrës në një konflikt të korporatës, horoskopi javor për Ujorin rekomandon organizimin e një pushimi me kolegët. Takimi në një mjedis joformal do të ndihmojë në eliminimin e të gjitha kontradiktave.

Peshqit
Prakticiteti në ditët e para të javës do të marrë përsipër kreativitetin. Nëse keni një minutë të lirë, horoskopi javor i Peshqve ju këshillon të merreni me punët e shtëpisë. Kjo do të ndihmojë në strukturimin e jetës, dhe të dashurit do të jenë të lumtur të shohin pastërtinë dhe rehatinë në shtëpi. Frymëzimi do t’ju vijë.

Peshqit nuk do të duhet të portretizojnë aktivitetin e bujshëm në mes të javës. Një udhëtim pune, punë me dokumente, takime apo negociata, menaxheri do të gjejë diçka për t’ju mbajtur të zënë. Pavarësisht ngarkesës 100%, nuk do të ndiheni të lodhur: do të keni forcë të mjaftueshme për dashuri!

Në një krizë xhelozie, mund të thuash shumë: fundjava do të bjerë në fund. Horoskopi javor për Peshqit beson se dyshimet tuaja janë të pabaza. Në vend që t’i bëni pretendime të dashurit/eës tuaj, organizoni një surprizë për të, jepini atij/asaj diçka të paharrueshme.