Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox java nuk do të fillojë me këmbë të mbarë. Të hënën pasdite, të martën dhe të mërkurën hëna në kundërshtim mund të rrisë njëfarë axhitimi të brendshëm. Do të duhet të bëni kujdes, veçanërisht në familjen tuaj. Nga ana tjetër, Afërdita miqësore do të favorizojë takime të reja dhe histori dashurie. E diela premton të jetë një ditë shumë intriguese.

Demi

Fatkeqësisht Afërdita në kuadraturë mund të shkaktojë diskutime të reja me partnerin/en tuaj. Nuk duhet t’i dorëzoheni tundimit për t’iu ankuar për diçka tjetrit, përndryshe tensionet nuk do të largohen kurrë. E enjtja dhe e premtja do të jenë 48 orë me rrezik të lartë përplasjesh. Jo vetëm kaq, do të jetë e nevojshme të armatoseni me shumë durim nëse një konfuzion i caktuar vazhdon në punë.

Binjakët

Mund të ndiheni ende të shqetësuar dhe të lodhur të hënën në mëngjes. Më pas, me kalimin e orëve, do të rikuperoni energjinë dhe vitalitetin. E marta dhe e mërkura premtojnë të jenë 48 orë të frytshme në punë. Do të duhet t’i përkushtoheni diçkaje të re, të përpiqeni t’i jepni formë muajve të ardhshëm në sferën e punës, me vetëdijen se nga qershori Jupiteri do t’ju japë mbështetje. E diela pritet të jetë një ditë nervoze.

Gaforrja

Përveç të martës dhe të mërkurës, kur Hëna do të jetë në aspekt të kundërt, ju pret një javë shumë stimuluese, nga çdo këndvështrim. E enjtja, e premtja dhe mëngjesi i së shtunës do të jenë ditë veçanërisht të hareshme për ata që duan të kenë një dashuri të re, duke përjetuar një takim emocionues.

Luani

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, java juaj do të fillojë mjaft mirë, megjithëse Venusi dhe Marsi në kundërshtim mund të rrisin axhitimin e brendshëm. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët më nervoze: duhet të shmangni provokimin e tepërt të partnerit/es apo njerëzve të afërt. Tregohuni të matur me financat.

Virgjëresha

Hëna do të jetë ende në qiellin tuaj të hënën në mëngjes. Nga pasditja e tutje do të lëvizë drejt Peshores. Jupiteri në një pozicion të mirë do t’ju ndezë dëshirën për t’u përfshirë në punën tuaj, për të bërë projekte të reja ambicioze. Fatkeqësisht, gjendja përballë Mërkurit mund të shkaktojë disa pengesa të vogla, një shpenzim të papritur ose një vonesë të bezdisshme në punë. Jini të durueshëm, sidomos të dielën, kur Hëna do të jetë në hapësirë katrore.

Peshorja

Java nuk do jetë negative, megjithatë mund t’ju duhet të përballeni me një ngjarje që ju ka bërë të ndiheni keq në të kaluarën. Do t’ju duhet të bëni një përpjekje për të rikuperuar butësinë që ju ka munguar prej disa kohësh. Në dashuri, të paktën pas një periudhe konflikti, do të jetë e mundur që të ndreqni një gjendje të përlotur. E marta dhe e mërkura janë ditët më të mira për të lëvizur.

Akrepi

Do të jetë një javë e karakterizuar nga një shqetësim i brendshëm i çuditshëm. Është më mirë të qëndroni larg situatave stresuese dhe të shmangni çdo debat rreth jush duke e mbajtur larg që në fillim. Mundohuni të sillni më shumë qetësi në jetën tuaj. Nëse keni disa probleme në punë, ka të ngjarë që do t’ju duhet të merreni me një udhëtim dhe të bëni një zgjedhje deri në fund të majit. E enjtja dhe e premtja janë dy ditë të këndshme nga pikëpamja e marrëdhënieve dhe takimeve.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të fillojë me një hënë disonante. Të hënën në mëngjes do t’ju duhet të bëni kujdes maksimal, sidomos në familje, nëse nuk doni të debatoni me dikë. Ata që ndihen të mbytur nga angazhimet aktuale, sikur janë brenda kafazit dhe duan të dalin nga rutina e përditshme mund të shpërthejnë nga një ditë në tjetrën. E diela premton të jetë një ditë me fuqi të madhe: shfrytëzojeni sa më shumë, duke punuar në një projekt të ri, duke i dhënë dorë të lirë spektrit tuaj krijues.

Bricjapi

Përveç ditëve mes të martës dhe të mërkurës, në të cilat Hëna do të jetë kundër jush, ju presin ditë shumë produktive. Ata që duan të rriten në nivel profesional, përballen me një ndryshim të rëndësishëm, siç është fillimi i biznesit të tyre, gjërat do të mund të fillojnë të lëvizin me sukses. Mos e lini pas dore dashurinë: është një kohë e mirë për të gjetur një mirëkuptim të mirë me partnerin/en. Favorizohen njohjet e reja për beqarët. Shumë intriguese janë 48 orët të enjten dhe të premten.

Ujori

Premton të jetë një javë shumë interesante për të bërë plane të reja, madhështore për të ardhmen. E rëndësishme do të jetë të planifikoni çdo lëvizje me qetësi dhe kujdes, duke shmangur nismat sipërfaqësore dhe të nxituara. Jupiteri në disonancë do ju imponojë më shumë kujdes me paratë. E enjtja dhe e premtja janë të vetmet ditë më konfuze, qëndroni larg polemikave. Në dashuri do të arrini të sheshoni gjëra, në sajë të kalimit të Venusit në shenjën tuaj.

Peshqit

Të hënën në mëngjes Hëna do të jetë në kah të kundërt: do të jetë më mirë për ju të shmangni çdo diskutim dhe t’i shtyni angazhimet më kërkuese për ditët në vijim. Pak nga pak po ngjiteni përsëri në shpat, si në dashuri ashtu edhe në punë. Edhe ata që kanë përjetuar një moment krize apo hutimi me partnerin/en e tyre në të kaluarën, do të fillojnë të rizbulojnë qetësinë që u ka munguar deri më tani. E diela do të jetë një ditë me rrezik të lartë për diskutime. Të enjten dhe të premten yjet do të favorizojnë momente emocionale, takime, histori dashurie.