Policia e Vlorës ka arrestuar një person në lagjen “10 Korriku”, pasi dyshohet se i kanë gjetur mina dhe armë luftarake.

Ende nuk dihet identiteti i të arrestuarit, ndërsa vijojnë hetimet.

Personi po shoqërohet në komisariatin e Vlorës teksa priten të mësohet detaje në vazhdim.