Detaje të reja kanë ndalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Gazi të Athinës, ku dy shqiptarë kanë qëlluar me armë tre greke, dy prej të cilëve vëllezër.

Mediat greke kanë publikuar pamjet menjëherë pas ngjarjes, ku shihen në tokë të shtrirë tre të plagosurit, të cilët ndodhen në gjendje të rëndë në spital.

(Videon e gjeni në këtë link)

Sipas mediave, dëshmitarët okularë tregojë se personi që ka qëlluar me armë, i identifikuar si Nardi Idrizi, ka qenë tepër gjakftohtë. Ky i fundit është shpallur në kërkim, ndërsa në pranga është vënë bashkëpunëtori i tij Nardi Idrizi dhe Emiliano Jakupi.