Java e 20-të e kampionatit “Abissnet Superiore” do të luhet e ndarë në dy ditë, të premten dhe të shtunën. 

Sfida hapëse e kësaj jave do të jetë Kukësi – Egnatia dhe do të luhet në “Kukës Arena” prej orës 13:30.

Në të njëjtën ditë do të zhvillohet edhe një tjetër sfidë, Teuta – Tirana, e cila do të luhet në stadiumin “Niko Dovana” në orën 17:00.

Pas një sër rezultatesh negative Teuta e Martinit kërkon të kthehet te suksesi në Durrës kundër Tiranës, në atë që pritet të jetë një ndeshje delikate.

Ndërkohë të shtunën do të luhen tre ndeshjet e tjera të javës së 20-të. 

Sfida e parë e ditës do të jetë Erzeni – Vllaznia, që do të zhvillohet në “Egnatia Arena”, prej orës 13:30. Në orën 17:00 do të luhen dy takimet e fundit, që premtojnë spektakël. 

Në “Arenën e Demave” Partizani do të përballet me Laçin, ndërsa në Korçë, Skënderbeu do të presë Dinamon.