Mbrëmjen e djeshme u luajtën ndeshjet e radhës në grupet e “Champions League”, mes tyre edhe ekipi gjerman Borussia Dortmund.

Dortmund luajti kundër ekipit italian, Ac Milan, ku edhe fitoi bindshëm ndaj tyre me rezultatin 1-3.

Mirëpo shënues mes tre golave ishte edhe partneri i Loredanës, Karim Adeyemi, vetëm pak minuta pasi iu bashkua ekipit në pjesën e dytë të lojës.

Adeyemi dyfishoi rezultatin e Borussia Dortmund në minutën e 69-të dhe për të festuar ai zgjodhi të bënte shkronjën “L” me gishta, duke ia dedikuar golin pikërisht të dashurës së tij, Loredana.

Momentin e festimit të golit të Adeyemit e shpërndau Loredana në InstaStory.