Një 22-vjeçar është vënë në pranga pasi kërcënonte dhe shantazhonte nëpërmjet telefonit një 21-vjeçare për t’i dhënë para.

22-vjeçari G.D. nga Elbasani u kap në një vendparkimi automjetesh në Tiranë, në momentin që do merrte nga shumë parash nga 21-vjeçarja, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.