Bricjapi

Planetët kanë plane për ju dhe ka shumë të ngjarë që dikush që ju tërheq shumë do të jetë gjithashtu personi që do t’ju bëjë të dëshironi ta shihni përsëri. Me Venusin në krah do të tërhiqni njerëz që duan të luajnë një rol në jetën tuaj.

Gaforrja

Këtë muaj keni edhe më shumë shanse për të patur një lidhje, pasi dashuria ju merr një pjesë të madhe të jetës dhe me Venusin të pranishëm, deri në datën 16 i keni të gjitha kushtet për t’u çiftuar. Nëse e keni gjetur tashmë fiksimin tuaj, atëherë këtë muaj ka shumë gjasa që të vendosni të bashkoni jetën tuaj për mirë, me një zyrtarizim të marrëdhënies ose një bashkëjetesë.

Virgjëresha

Deri në datën 16, i keni të gjitha kushtet për të ndërtuar një marrëdhënie të bukur, me dikë që do ta takoni deri atëherë. Nëse tashmë keni filluar të takoheni, shumë shpejt njëri do t’i bëhet i nevojshëm tjetrit dhe nuk do të ndaheni për asgjë. Pasioni dhe energjia pozitive do të vërshojnë dhe ka mundësi që të ndjeni nevojën për të qenë bashkë, jo vetëm për t’u argëtuar dhe për të qëndruar deri vonë.

Peshorja

Ju do të kaloni më shumë kohë në hapësirën tuaj dhe me njerëzit tuaj. Por kjo do të ndryshojë kur Afërdita të zhvendoset në shtëpinë tuaj të 5-të dhe ju do të filloni të gjeni përsëri veten tuaj të vjetër, të mirë, simpatike! Shëtitjet e natës, daljet dhe shoqërimi shpesh do t’ju bëjnë të bini në sy dhe të tërhiqni vëmendjen e dikujt që keni pëlqyer më parë, pse jo dhe të bëheni çift.