E rëndë/ Dy të vrarë me armë zjarri

Postuar: 16/07/2017 - 20:14

Rreth orës 19:00 të ditës së sotme janë vrarë dy persona në fshatin Jahoc të Gjakovës.

Lajmin për të vrarët e ka bërë të ditur, komandanti i Stacionit Policor në Gjakovë Kristë Gjokaj.

Sipas Gjokajt, dy të vrarët janë të moshës rreth 50 vjeçare, ndërsa vrasja ka ndodhur pas një zënke.

KALLXO.com mëson se vrasjet kanë ndodhur kur një person ka shtënë drejt tjetrit dhe më pas ka qëlluar edhe veten.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Hashim Thaçi ka thirrur në takim të gjithë liderët e partive politike për ta diskutuar datën e seancës konstituive.

Mbrëmë rreth orës 00:25 në një pyll afër fshatit Kosuriq të Pejës janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, nga të cilat kanë mbetur të vrar

Dy vëllezër janë gjetur të vrarë në fshatin Kryshec të Pejës.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vapë, pasdite vende-vende me kushte për zhvillim t

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova, për herë të parë ka treguar se cila polici do t’i kryejë arrestimet e të akuzuarve

Partitë politike po krijojnë vonesa të qëllimshme në procesin e formimit të institucioneve të reja të Kosovës, të dala nga zgjedhjet parl

Pavarësisht që debatet për atë se kush do të mund ta formojë Qeverinë e re të Kosovës vazhdojnë ende, ekzekutivin e ardhshëm të vendit, k

Takimet mes LDK-së e lëvizjes “Vetëvendosje” duket se i kanë kthjelluar edhe më shumë qëndrimet e të dy taborëve politikë.

Një person është plagosur pas të shtënave me armë zjarru në Prishtinë. Ngjarja ka ndodh rreth orës 18:30 të kësaj mbrëmjeje.

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin Nurentingen të Gjermanisë, ndërsa protagonistë janë një familje shqiptare nga Kosova.