Humb jetën teksa shkonte në çerdhe vogëlushi 3 vjeçar

15/08/2019 - 15:11

Mëngjesin e ditës së djeshme një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gjermani. Një fëmijë 3-vjeçar nga Kosova ka ndërruar jetë rrugës duke shkuar për në çerdhe.

Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express, familjarët e L.Gashit.

Është bërë e ditur se djali ka qenë duke shkuar në çerdhe, kur i ka rënë të fikët, por me vonë është konstatuar se ka vdekur. Rasti ka ndodhur në Frankfurt, raporton albinfo.ch.

Familja e tij nga fshati Ngucat i Malishevës, kanë bërë të ditur se djali nuk ka qenë i sëmurë më parë.

Për varrimin e të ndjerit nuk dihet asgjë, pasi fillimisht duhet të kryhen procedurat në shtetin gjerman.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani, ka ndërruar jetë në Budapest të Hungarisë.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Arba Kokalarin, shqiptaren e parë e cila u zgjodh dje zëvendëspresidente e Pa

Senatori amerikan, Chris Murphy, i cili vizitoi së fundi Prishtinën dhe Beogradin së bashku me senatorin tjetër, Ron Johnson, beson se pr

“Ambasadorja Vlora Çitaku në SHBA punoi për ndarjen e Kosovës”. Kështu deklaroi Haki Abazi, ish-anëtari i shoqërisë civile.

25 subjektet politike do të mësojnë sot për renditjen e tyre në fletëvotimin e zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë.

Bashkimi Evropian i është përgjigjur ftesës së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me vëzhgimin e zgjedhjeve të parakohshme parla

Policia e Kosovës sot ka organizuar ceremoni solemne me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të.