Aksident i frikshëm në SHBA, humb jetën adoleshenti shqiptar (FOTO)

14/10/2019 - 18:06

Një aksident tragjik u ka marrë jetën dy adoleshentëve në SHBA, ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur. Mediat amerikane shkruajnë se aksidenti ndodhi ditën e djeshme në Orangetown të SHBA, ku mes viktimave, raportohet të jetë një djalë 17-vjeçar me origjinë nga Shqipëria, i identifikuar si Altin Nezaj.

Mediat vendase raportojnë se në këtë aksident humbi jetën edhe një 15-vjeçare. Të dy adoleshentët po udhëtonin  më një makinë tip Porsche, e cila po drejtohej nga 17-vjeçari, Aisha Radoncic. Ky i fundit ka marrë plagë të shumta dhe po trajtohet në spital.

Mjeti me të cilin po udhëtonin tre adoleshentët u përplas me një tjetër në rrugën 304 afër Crooken Hill, ndërsa më pas përfundoi poshtë rrugës, sipër shinave të trenit. Grupet hetimore janë në terren dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave.

Familjarët e 17-vjeçarit Nezaj kanë njoftuar për aksidentin tragjik ku humbi jetën Altini, ndërsa të shumtë janë ata që kanë shprehur ngushëllimet në rrjetet sociale për humbjen e papritur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 65-vjeçare ka humbur jetën, pasi është goditur në mënyrë fatale nga një furgon i drejtuar nga 21-vjeçari I.M.

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të mjetit të xhaxhait të tij.

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte sasi të mëdha droge dhe ka sekuestruar më shumë se gjysmë ton kanabis.

Dy shqiptarë janë kapur me 8 kilogramë kokainë në qytetin e Parmës në Itali, dhe ndaj tyre rëndon akuza e trafikut të drogës. 

Policia ka arrestuar një 62-vjeçar të shpallur në kërkim në pikën kufitare të Muriqanit.

Specialistët për hetimin e trafiqeve të paligjshme në Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit B.D., 29 vjeç, banues në Tiranë dhe M.

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në fshatin Drenie, të Patosit ku një 39-vjeçar ka humbur jetën.

Gazetarja Klodiana Lala zbulon sesi një grup kriminal ka vjedhur brenda një nate makinën e një gjyqtari, e ka përdorur atë në një ngjarje

Policia e Dibrës në vijim të punës për zbardhjen e ngjarjeve të ndodhura më parë, ka vijuar kontrollet e pandërprera për kapjen e autorëv