Rudina Musaku, e cila u plagos pak orë më parë nga babai i saj me armë gjahu, është nisur nga spitali i Lushnjes drejt spitalit të traumës në Tiranë.

Sapo e kanë stabilizuar gjendjen e saj shëndetësore mjekët e Lushnjes e kanë nisur me ambulancë drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

40-vjeçarja ka plagë në bark dhe gjendja e saj mbetet kritike.