Arrestohet në flagrancë 60-vjeçari në Durrës, plagosi një person

22/08/2019 - 14:55

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 60-vjeçar pasi ka plagosur me mjet prerës një person.

Mësohet se i plagosuri, 48-vjeçari E.R., ndodhet në spitalin e Durrësit nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë

Më datë 21.08.2019, u arrestua në flagrancë shtetasi M.H., 60 vjeç, banues në Durrës, pasi për motive të dobëta, pas një konflikti ka plagosur me mjet prerës shtetasin E.R., 48 vjeç, Durrës,  i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës  nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale" Plagosja  e rëndë me dashje" dhe"Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta" parashikuar në nenet 88/1 dhe 279 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë më parë, policia italiane ka sekuestruar 10 kilogramë e gjysmë kokainë, vlera e së cilës nëse do dilte në treg përllogaritej në

Policia italiane ka arrestuar një 36-vjeçar shqiptar që u përfshi në një aksident rrugor në Verona.  36-vjeçari, identiteti i të cilit nu

Policia ka sekuestruar 106 890 euro dhe 102 dollarë ndërsa ka proceduar penalisht shtetasin francez i cili nuk i ka deklaruar në pikën ku

Dy vëllezër dhe shoku i tyre janë arrestuar në Korçë pasi gjatë një sherri në nëntor të vitit të kaluar kishin shtënë me armë në ajër.

Një sasi prej 800 kg marijuanë është kapur në afërsi të Pikës Doganoret të Qafë-Botës në Sarandë.

Policia e Durrësit godet një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje. 

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në një banesë në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të qytetit.

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, pasi kanë kundërshtuar dhe fyer punonjësit policor.

Policia e Tiranës arrestoi një shtetas, i cili kishte shkelur urdhrin e mbrojtjes për dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor Korçë-Gramsh, në fshatin Çekrez, në përfundim të veprimeve te para