Bllokohet një jaht me 4 ukrainas, çfarë deklaruan pasi i ndaloi policia

29/10/2020 - 14:46

Bllokohet një jaht me 4 shtetas ukrainas në portin e Vlorës. Ukrainasit në bord ishin nisur nga Turqia në drejtim të Malit të Zi, ndërsa pretendojnë se iu ka mbaruar karburanti i jahtit.

Ata janë ndaluar nga policia pasi akuzohen për shkelje të kufirit shqiptar.

Burime policore konfirmojnë se ka dyshime që jahti mund të jetë përdorur për qëllime kriminale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë me dy të vdekur dhe dy të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Ponoshec të Gjakovës në Kosovës.

Policia e Shtetit njofton se vijojnë kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid.

Një 58-vjeçar në Tiranë ka përfunduar në prangat e policisë.

Një ditë pas aksidentit me pasoja tragjike në rrugën “Njazi Meka” në Tiranë, policia njofton arrestimin e drejtuesit të mjetit që i mori

Tentoi të kalonte kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara, arrestohet në flagrancë 39-vjeçari në portin e Durrësit.

Detaje të reja dalin në dritë nga zhdukja e biznesmenit italian Davide Pecorelli.

Një person ka gjetur vdekjen në Pogradec, pasi shtëpia e tij është përfshirë nga zjarri.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali. 

Personi që kishte marrë me qira mjetin ‘Skoda Fabia” që u gjet e djegur në vendin e quajtur ‘Kodra e Bardhë’ në Pukë, është një gjyqtar s