Çmendet shqiptari në Itali, godet 12 herë me thikë gruan

04/09/2019 - 08:17

Një shqiptar 28-vjeçar, me inicialet B.R ka sulmuar me thikë bashkëshorten e tij moldave, 33-vjeçare.

Ngjarja ka ndodhur në Chieti në Itali.

Sipas medieve italiane, ai e ka goditur 12 herë me thikë në zonën e gjoksit duke e lënë të plagosur rëndë.

Ajo ndodhet në spital ku mjekët thonë se është duke luftuar për jetën, ndërsa shqiptari është arrestuar menjëherë nga policia.

Ende nuk dihet shkaqet që e çuan shqiptarin të ndërmerrte një akt kaq barbar. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ra në prangat e bluve të Durrësit pasi Policia Kufitare në port gjeti dhe sekuestroi 11 kg heroinë në makinën e tij.

Një 49-vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu sekuestrua një sasi prej 6 kg 185 gr lëndë

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit në Dibër, ku si pasojë e një konflikti të çastit, u plagos me sende të forta dhe h

Një 21-vjeçar shqiptar është vrarë në Britaninë e Madhe.

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.