Denoncimi i fortë/ I aksidentuari: Më përplasi drejtori i policisë dhe iku

28/09/2017 - 13:33

“Më kanë përplasur me makinë dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes. Dyshoj se është një titullar i policisë së Gjirokastrës”.

Është kjo deklarata e thënë për ‘News 24’ dhe ‘BalkanWeb’ nga 59-vjeçari Axhem Mërtiri. Ky i fundit, i shtruar tashmë në spitalin e qyteti të Fierit ka kërkuar zbardhjen e ngjarjes, e cila sipas tij nuk po behët në mënyrën e duhur.

Madje Mërtiri ka shtuar se ka edhe pamje filmike, të marra nga kamerat e sigurisë së një lokali pranë vendit ku ndodhi aksidenti, që tregojnë qartë se cili është automjeti dhe drejtuesi i tij.

Ndërkohë në komunikatën zyrtare policia e Gjirokastrës ka deklaruar shprehimisht se: “Në aksin rrugorë Levan- Tepelenë, në hyrje të fshatit Lulëzim, një mjet i paidentifikuar, ka aksidentuar shtetasin A.M, 59 vjeç, banues në fshatin Lulëzim, Memaliaj dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. Shtetasi i dëmtuar ndodhet në Spitalin Civil Fier dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën”.

Vetë i aksidentuari dhe familjarët e tij kërkojnë zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe vendosjen përpara drejtësisë së autorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, i cili ishte në kërkim për vjedhje me dhunë.

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në burg Mihal Kokëdhimën, i cili u bë i njohur pas sherrit me turistët spanjoll të cilët i terrorizoi duke

Qëlloi në ajër me armë zjarri, banorët lajmëruan Policinë në 112.

Është gjendur në banesë pa shenja jete një 30-vjeçar nga Ksamili. Kanë qenë familjarët, të cilët kanë gjetur në banesë të vdekur Ervis Or

Katër persona raportohet se janë plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne.

Policia prangos një shtetas me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Malësinë e Shoshit në Shkodër.

Një aksident me një person të plagosur ka ndodhur pak më parë në qytetin e Durrësit.

Është shtyrë seanca për vendimi ndaj Marjana Çmetës, e cila më 30 prill 2018 në Kamëz vrau vjehrrën e saj, duke i dhënë të pijë fotoksinë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vlerësuar në mungesë masën e arrestit me burg për 8 personat e shpallur në kërkim për vrasjen e ish-policit