EMRI/ Shqiptari vritet nga kushëriri në Itali dhe hidhet në kanal

17/01/2020 - 17:50

Një shqiptar nga Malisheva e Kosovës është vrarë në Bergamo dhe më pas është hedhur në kanal për të zhdukur gjurmët, por ngjarja është zbardhur. Viktima është Erion Morina, 20 vjeç. Sipas medieve italiane, shqiptari ka qenë së bashku me një kushëri në njërin nga lokalet pranë banesës.

Por në momentin që kanë dalë nga lokali, nën efektin e alkoolit ka pasur një grindje mes tyre dhe kushëriri e ka goditur Morinën me shishe në kokë. 20-vjeçari ka rënë pa ndjenja në tokë duke humbur shumë gjak.

Për të zhdukur gjurmët, ai e ka tërhequr zvarrë dhe e ka hedhur në kanal. Rreth orës 6 të mëngjesit, disa kalimtarë vërejnë pikat e kuqe të gjakut në trotuar dhe më pas kufomën. Brenda pak orëve, policia identifikoi viktimën, autorin që është në kërkim dhe zbardhi ngjarjen e rëndë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar në Britaninë e Madhe, i cili është në burg për vjedhje në seri, është bërë lajm në mediat më të rëndësishme në vend, për shk

Policia e Shtetit ka reaguar pas vetëvrasjes së autorit të krimit të dyfishtë në Kodër Rrëshen të Mirditës, Fatmir Kolecaj.

Vret veten në banesën e tij Fatmir Kolecaj. Ai është gjetur i pajetë në banesën e tij në fshatin Zejmen.

Finalizohet një tjetër operacion policor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kali

Policia në Gramsh ka vënë në pranga tre persona dhe sekuestruar rreth 13 kg lëndë narkotike kanabis dhe automjetet me të cilat udhëtonin.

Policia italiane ka realizuar me sukses një operacion, duke arrestuar dy shqiptarë për trafik droge.

Një shqiptar është gjetur i pajetë në një depo në Greqi.

Një aksident rrugor është regjistruar pak minuta më parë pranë urës së Dajlanit, në Durrës.

Policia e Durrës po zhvillon operacion në të gjithë Qarkun për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Një krim në familje ka tronditur qytetin e Durrësit mesditën e sotme, kur burri vrau gruan me levë brenda dyqanit të tyre.