Kishte ndërruar identitet, zbulohet e kaluara e të ekzekutuarit me armë zjarri

07/08/2019 - 23:01

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Selenicë të Vlorës.

Mësohet se viktimë e këtij atentati ka mbetur 47-vjeçari Nikola Ikonomi, i cili nga bashkëfshatarët e tij njihej dhe me emrin Laver Tozaj, por që i kishte ndërruar identitet.

Ekzekutimi i 47-vjeçarit ndodhi në fshatin Resulaj të Selenicës, ku është qëlluar me tre plumba nga një armë zjarri tip pistoletë pranë banesës së tij. 

Ai u transportua menjëherë për në spitalin e Vlorës, por nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra, duke ndërruar jetë gjatë rrugës. 47-vjeçari, që u ekzekutuar pranë banesës së tij është një nga 4 personat që u arrestuan në vitin 2005 si pjesë e një grupi kriminal. Mësohet se grupi trafikoi 1145 kilogramë hashash nga Kakavija.

Viktima ishte i pa punë prej disa kohësh dhe nuk njihej si njeri problematik.

Ndërkohë, policia ka blinduar zonën dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në New York është dënuar me gati pesë vite burg.

Nga specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Duesseldorf/Gjermani drejt vendit tonë i shtetasit Ylli Sela, 39 vjeç, lindur në

Një automjet ka përfunduar i përmbysur në kanal përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit.

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Verona të Italisë, ku janë përplasur dy kamionë.

Më shumë se 10 persona janë shoqëruar nga policia për të zbardhur ngjarjen e ndodhur një natë më parë, ku mbeti i vrarë 23-vjecari Andi Z

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Lushnjes. 52-vjeçari Enver Boriçi është qëlluar për vdekje.

Pronari i një lokali në Lushnjë është gjetur i vrarë me një plumb në kokë mëngjesin e sotëm.

Një aksident ka ndodhur në Gjirokastër ku një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përplasur në një pemë. Përplasja ishte shumë

Një person ka humbur jetën pak minuta më parë, si pasojë e plagosjes nga të shtënat me armë në fshatin Përparim të Peqinit.

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë pasditen e sotme në Peqin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Përparim.