Lëkundjet e tjera të tërmetit dëmtojnë banesën ngjitur familjes Lala në Kënetë

27/11/2019 - 14:32

Nuk ra nga tërmeti i fortë i mëngjesit të së martës rrezikon të shembet edhe objekti pranë banesës së prishur tashmë të familjes Lala në zonën e Kënetës në Durrës.

Lëkundjet e tërmetit të ditës së sotme kanë sjellë dëmtime te shtëpia 3-katëshe e cila është pranë asaj të familjes Lala. Godina është anuar më shumë dhe çarjet i janë thelluar, çka mund të sjellë shembjen nga momenti në moment.

Ndërkohë që rënia e saj mund të rrezikojë edhe një tjetër banesë ngjitur saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Verona të Italisë, ku janë përplasur dy kamionë.

Më shumë se 10 persona janë shoqëruar nga policia për të zbardhur ngjarjen e ndodhur një natë më parë, ku mbeti i vrarë 23-vjecari Andi Z

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Lushnjes. 52-vjeçari Enver Boriçi është qëlluar për vdekje.

Pronari i një lokali në Lushnjë është gjetur i vrarë me një plumb në kokë mëngjesin e sotëm.

Një aksident ka ndodhur në Gjirokastër ku një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përplasur në një pemë. Përplasja ishte shumë

Një person ka humbur jetën pak minuta më parë, si pasojë e plagosjes nga të shtënat me armë në fshatin Përparim të Peqinit.

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë pasditen e sotme në Peqin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Përparim.

Detaje të reja të reja kanë dalë nga helmimi i çiftit nga Librazhdi.

Policia e Shtetit ka shoqëruar në Komisariatin e Librazhdit familjarë të çiftit Hajdari që u vetëhelmuan në fshatin Xhyrë.

Një automjet ka dalë nga rruga në aksin rrugor Shkodër-Bushat, e për pasojë ka humbur jetën një person.