Pasojat nga tërmeti, mega operacion i policisë. Shoqërohen 40 persona

14/01/2020 - 17:58

Një operacion i gjerë po zhvillohet në këtë momente nga Policia e Shtetit në qarkun e Tiranës, ku deri më tani janë shoqëruar të paktën 40 persona.

Shoqërimi i tyre është bërë në kuadër të operacioni për personat e implikuar në dëmet e tërmetit të 26 nëntorit.

Operacioni është shtrirë në Vorë, Farkë dhe Kashar.

Mësohet se i shoqëruar në këtë aksion është edhe Fatbardh Plaku ish kreu i komunës së Farkës, si edhe Luan Beta ish shef urbanistike në Vorë.

Ndërkohë që priten të zbardhen edhe emrat e personave të tjerë të shoqëruar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 40-vjeçar nga Tirana është arrestuar nga policia e Elbasanit, pasi është kapur duke transportuar 34 shtetas sirianë, për të kaluar ku

Arrestohet në Tiranë Anterio Kaloshi, shoku i autorit të masakrës së Lushnjes, Orgest Bilbili.

Një 50-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Ndre Mjeda” në Tiranë. Mësohet se viktima ishte roje në një pallat në ndërtim.

Një i ri nga Tirana ka përfunduar në pranga pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm.

Policia e Vlorës ka ndaluar një 39-vjeçar të shpallur në kërkim dy ditë më parë pasi kanosi dy zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Bregdeti

Autoritetet policore italiane kanë arrestuar një shqiptar i shpallur në kërkim nga drejtësia që prej vitit 2003.

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Ishte dënuar për vjedhje dhe gjykata i kishte dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie”, por adoleshenti nga Durrësi, nuk ka hequr dorë nga

Aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Manzë, ku ka ndërruar jetë një 58-vjeçare që po kalonte rrugën në këmb