Plagos këmbën punëtori në Durrës, policia arreston drejtuesin teknik

10/10/2019 - 12:10

Një punëtor 50-vjeçar është dëmtuar në këmbë teksa po punonte me gur flesibël.

Ngjarja ka ndodhur në një kompleks pallatesh në Durrës, në lagjen nr.1.

Për rastin në fjalë u arrestua drejtuesi teknik, shtetasi E.A., 47 vjeç, banues në Tiranë, i akuzuar për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Arrestimi u krye nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Ishull.

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë 5 personave me precedent penal, 4 nga të cilët nga qyteti

Një person është plagosur këtë të premte me një mjet prerës në Malësi të Madhe.

Tentoi të vriste me armë zjarri një shtetas, Policia zbardhi ngjarjen në kohë rekord dhe arrestoi në flagrancë autorin dhe 2 shtetas të t

Arrestohet një person në Mat, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të një banese.

Ka lënë qelinë e burgut në Itali shqiptari Moisi Habilaj, kushëriri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Arrestohet në flagrancë një drejtues mjeti në Durrës, pa leje drejtimi dhe i dehur.

Një fëmijë 8-vjeçar ka ndërruar jetë sot në vendin e quajtur “Fusha e Sportit” në qytetin e Krumës.

Policia e kryeqytetit, me urdhër të Prokurorisë ka bllokuar një shumë të madhe parash në llogarinë e një biznesmeni të njohur në Tiranë.