Policia e Durrësit jep detajet: Si u sulmua postieri i Prokurorisë së Durrësit, i morën materialet

08/05/2018 - 14:54

Policia e Durrësit ka konfirmuar grabitjen që ndodhi sot paradite në postën e Prokurorisë së Durrësit.

Sipas informacionit paraprak shpërndarë për mediet, policia bën me dije se korrieri i Prokurorisë është sulmuar nga dy persona të paidentifikuar, të cilët i kanë marrë disa materiale që i kishte tërhequr nga Posta.

Llojet e këtyre materialeve të grabitura nuk specifikohen nga ana e bluve.

NJOFTIMI I POLICISË:

Më datë 08.05.2018, rreth orës 10:30- 11:00, në lagjen nr.11, në afërsi të Postës në Durrës, shtetasi I.K., me punë korrier pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës është sulmuar nga dy persona të paidentifikuar, të cilët i kanë marrë disa materiale që i kishte tërhequr nga Posta.

Nga ana jonë po punohet intensivisht dhe po kryhen të gjitha veprimet e duhura hetimore në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës me qëllim identifikimin e autorëve, kapjen e tyre dhe zbardhjen e plotë të rrethanave  të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr i çastit që degjeneroi me përdorimin e armës së zjarrit i ka kushtuar jetën një 32-vjeçari në Durrës.

Një automjet tip “Benz” ka marrë flakë në ecje. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Sheq i Madh” në Fier.

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit “arrest në burg” për të ekstradu

Policia e Bulqizës arrestoi një 41-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij.

Është ekstraduar nga Greqia një shtetas shqiptar i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve.

Një aksident tragjik është regjistruar mbrëmjen e së shtunës në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 46-vjeça

Një konflikt mes dy personave ka ndodhur këtë mbrëmje në zonën e njohur si “Shtëpia e Oficerëve” në Vlorë.

Autoritetet italiane kanë vënë nën hetim për vrasjen e Shpëtim dhe Teuta Pashos edhe dy persona të tjerë përveç 36-vjeçares nga Durrësi, 

Një 60-vjeçar është proceduar në gjendje të lirë në Sarandë pasi ka kryer veprime të turpshme para një të miture.