Vdes punëtori pasi ra nga lartësia, policia arreston supervizorin e ndërtimeve

13/04/2018 - 10:55

Një punëtor ka ndërruar jetë një ditë më parë, pasi ka rënë nga lartësia dhe ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘Guerriel’ të Shkodrës, ndërsa policia ka vënë në pranga supervizorin e ndërtimeve, Kolë Pohjan, i cili ishte i palicensuar.

Viktimë ka mbetur shtetasi Xh. C. 61 vjeç.

NJOFTIMI I POLICISË:

Më datë 12.04.2018, nga Seksioni për hetimin dhe parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër u arrestua në flagrancë shtetasi:

Kolë Pohja, 63 vjeç, banues në lagjen Perash, Shkodër

Arrestimi i tij u bë pasi me detyrë supervizor ndërtimesh i palicensuar, gjatë punimeve në një objekt tre katësh në lagjen “Guerrile” Shkodër, është rrëzuar nga kati i dytë duke punuar shtetasi Xh. C. 61 vjeç, banues në lagjen Guerrile, i cili ka gjetur vdekjen.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Punësimi i paligjshëm”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Shkelja e rregullave dhe mbrojtjes në punë”, parashikuar nga nenet 170/a, 180 dhe 289 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 54-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi ka goditur me sende të forta djalin e tij.

Nga dosja e Prokurorisë, zbradhet edhe mënyra se si vepronte mafia e tokave në zonën e Lezhës.

Policia e Shtetit ka arrestuar përkohësisht një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Më 3 tetor, tre persona sulmuan një shqiptar në rrugën “Kusterëiesstrasse”, në Bilten GL.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një pikë servisi makinash në Elbasan u përfshi nga flakët ku për pasojë u dogjën disa automjete.

Disa makina janë djegur gjatë natës pasi ka rënë zjarr në një pikë servisi dhe shitjesh automjetesh.

Një e moshuar 74-vjeçare u gjet e vrarë në mënyrë mizore në një apartament në Frauenfeld (TG) të Zvicrës.

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e policisë, pasi kanosi me armë zjarri një të ri.

Mjeti i administratorit të njësisë Farkë ka rënë pre e një sulmi me lëndë plasëse.

Policia Rrugore tregon një vëmendje më të theksuar për shkeljet e Kodit Rrugor nga ana e drejtuesve të mjeteve përgjatë fundjavës.